NJE FUNDJAVE NE THETH

Mes maleve të egra dhe të mrekullushme gjenden shtepitë karakeristike, të shpërndara ngado në luginën e Thethit, në të gjitha pjesët e fshatit.
Nga Thethi ju mund të shikoni të gjitha qafat e maleve dhe majat kurorë më të bukura në alpet e Europës, të mbuluara me bimë Alpine, prej nga ku mund të shihni të gjithë luginën. Nëse shkoni në Radohimë mund të shikoni edhe malin e Jezercës i cili është 2659 metër mbi nivelin e detit.
Nese do te pyesni banoret e Thethit.
Banorët mund t’ju udhëheqin në shëtitje të ndryshme për të parë pamjet mahnitëse te Thethit, nëse jeni te apasionuar pas natyrës apo jetës së fshatit: Mund të vizitoni dy kullat muze që janë afër kishës së fshatit, shpellën e Harapit që ështe mbi Okol ( një nga shpellat më të bukura në Shqipëri), ose shpellën e Rrathëve që është mbi Ulaj, e cila me stalagtitet dhe stalagmitet e saj do ju lëre mbresa për shumë kohë.
Në Theth mund t’ju ofrojnë edhe kuaj ose mushka për të trasportuar valixhet ose çantat tuaja, në rast se ju dëshironi të ngrini ndonjë kamping në vende ku nuk ka rrugë makine.
Si mund të shkojmë në Theth?
E vetmja menyre per te shkuar ne theth dhe per tu kenaqur mes mrekullise natyrore eshte "Klubi Kampistave"
Ne ju ofrojme thethin me me pak shpenzime, Vetem 8500 Leke(2 NETE, 3 DITE) per person ku perfshihen 1 Transporti 2. Fjetja 3. Mengjesi, Dreka, Darka 4. Pijet e nates se shtune ;-) dhe dhe 5. Guida.
Nisja behet te premten Mbasdite rreth ores 17:00 dhe kthimi te Dielen ne darke rreth ores 21:00


PRENOTONI NE :069 44 16 834
INTENERARI  SI ME POSHTE
Intenerari:
Dita I
Nisemi te premten ne oren 16:30
Ne oren 19:00 Kafe 30 min ne Koplik
Ne oren 21:30 ne theth
22:00 darka
Dita II
Mengjesi ne oren 8:30
Ne oren 10:00 nisemi per tek ujvara
Ne oren 12 Nisemi per tek Syri I Kalter ne theth
Ne oren 15:00 dreka, tek syri I kalter ne theth, “Barbeque”
Ne oren 18:00 kthehemi ne theth
18:00-20:00 Kohe e lire: lojra te ndryshme, futboll. Voliboll
20: 00 “Party ne Theth” gjate kohes qe gatuhet darka “Qingji ne hell” do mundesohet muzike, dhe nje zjarr I madh (nje moment per to mos u harruar)
Pijet qe do te shiten ( Birra, Votka etj do te jene me cmim Kostoje)
Dita III
Ne oren 9:30 mengjesi
Ne 10:30-12:30 kohe e lire
Ne 13:00 nisja per tirane
Ne 16: 00 pushim 30 minuta kafe
Ne 18:30 mberritja ne Tirane

Etichette:
0 Commenti

Posta un commento

Related Posts with Thumbnails
Gli autori del blog dichiarano di non essere responsabili per i commenti inseriti dai lettori. Gli autori si impegnano a cancellare nei limiti delle possibilità i commenti lesivi dell'immagine o dell'onorabilità di persone terze. Qualora dovesse sfuggire la cancellazione di commenti lesivi lo si comunichi all'indirizzo e-mail: info@vacanzeinalbania.info